Četrdeset veslača na dasci u Poreču se 16. lipnja natjecalo na trećem izdanju hrvatske SUP Elite utrke koja okuplja najbolje svjetske veslače na dasci (stand up paddle surfere) i jedinstveno je natjecanje na ovim prostorima.

Pobjedom se okitio Australac Michael Booth, dok je na drugom mjestu završio havajski veslač Connor Baxter, najbolji muški veslač na dasci iz 2014. i svjetski prvak. Trećeplasirani Mađar Bruno Hasulyo za Baxterom je zaostao jedva desetak sekundi.

supersurfers_4

Amerikanka Fiona Wylde, trenutačno treća u Euro Touru te četvrta u Svjetskom kupu, iza sebe je ostavila konkurentice više od deset minuta. Drugo i treće mjesto osvojile su Manca Notar i Erika Barhusse.

Nakon službene utrke Euro Toura održana je i utrka amatera u kojoj je pobijedio Slovenac Damian Možina, a u ženskoj je konkurenciji slavila Riječanka Nataša Srdoč.